دختر مرحوم حاج ذبیح‌الله بخشی با ذکر خاطراتی از این پیر انقلاب تاکید کرد: پدرم در نمازهای خود برای مظلومیت و تنهایی رهبری گریه می‌کرد و رابطه‌اش با ولایت رابطه‌ای بر مبنای مراد و مریدی بود.
معصومه بخشی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه مهمترین ویژگی ابوالشهید حاجی بخشی چه بود؟ گفت: ایشان ویژگی‌های بسیاری داشتند که مهمترین آنها عبارت است از  ولایت‌مداری، ایستادگی در راه تحقق آرمان‌های اسلام و انقلاب، کوتاه نیامدن در برابر ظلم، دفاع از مظلوم و فروتنی در برابر بزرگان.


وی تاکید کرد: حاجی بخشی یک عمر در راه تحقق این آرمان‌ها مبارزه کرد و وقتی سخن از یاران و همرزمان شهیدش به میان می‌آمد، تنها فکر داشت و آنهم این بود «چرا خدا من را نطلبید؟ آیا ارزشش را نداشتم؟»

مهربان با جوانان، سخت‌گیر در برابر ضد انقلاب

 دختر مرحوم بخشی خاطرنشان کرد: یکی از ویژگی‌های حاجی بخشی برخورد خوب و همراه با مهربانی با نسل جوان بود و همواره تاکید داشت که باید جوانان را با زبان جوانی جذب انقلاب کرد.

وی تصریح کرد: این در حالی است که وقتی حاجی بخشی با ضد انقلابی برخورد می‌کرد، اگر می‌دید اصلاح نمی‌شود با قدرت و قاطعیت در برابرش می‌ایستاد و بسیار سخت‌گیر بود.

معصومه بخشی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه رابطه این پیر انقلاب با رهبری معظم انقلاب و امام خمینی (ره) چگونه بود؟ گفت: خاطرات بسیار زیادی ایشان از دیدارهای خود با امام (ره) و رهبری فرزانه انقلاب تعریف کرده و یا از دیگران نقل شده است. به طور کلی شهادت می‌دهم که رابطه پدرم با ولایت، رابطه مرید و مرادی بود و تاکید داشت که هیچگاه نباید از مسیر ولایت خارج شد.

دختر حاجی‌بخشی افزود: بارها به ویژه در نیمه‌های شب که حاجی به نماز می‌ایستاد شاهد بودیم که برای تنهایی و مظلومیت رهبری گریه می‌کرد و به ما می‌گفت:«خدا از شما نمی‌گذرد اگر انقلاب و ولی امر خود را تنها بگذارید».

وی اضافه كرد: به همین دلیل در دورانی که فتنه‌گران تهران را به آشوب کشانده بودند، ایشان با وجود مریضی سختی که گرفتارش بود با موتور از کرج به تهران رفت و پیش از رفتن به همه ما گفت «اگر می‌خواهید پس مرگ در برابر شهدا و امام شهیدان روسفید باشید، در خانه نمانید و سکوت نکنید».

دستگیر مستمندان و افراد ضعیف بود

 وی در پاسخ به سوال دیگر مبنی بر اینکه رسانه‌های ضد انقلاب همواره به دنبال تخریب حامیان اصیل ولایت هستند و در مورد حاجی بخشی نیز ادعاهای دروغ بسیاری مطرح می‌کنند، ایشان چه واکنشی برای این دروغ‌پردازی‌ها از خود نشان می‌داد؟ گفت: پدرم هرگز به این مطالب توجه نمی‌کرد.

دختر حاجی بخشی افزود: حاجی می‌گفت ما یک معیار داریم و آنهم حضرت آقا (رهبری عظیم‌الشان انقلاب اسلامی) هستند و اگر معظم‌له از ما ناراحت شدند باید فکری به حال این دنیا و آن دنیای خود کنیم. از سوی دیگر رسانه‌های ضد انقلاب تلاش دارند تا حامیان اسلام و انقلاب را افراد خشنی معرفی کنند، این در حالی است که حاجی بخشی همواره مهربان و دستگیر مستمندان و ضعفا بود.
 
معصومه بخشی خاطرنشان کرد: همچنین پدرم خیلی نگران و دلسوز وضعیت جانبازان و خانواده معظم شهدا بود، می‌گفت اینها جان و مال خود را برای راحتی امروز ما فدا کردند و اگر به آنها بی توجه باشیم آن دنیا باید جواب امام (ره) بدهیم.
(فارس)