"سلامت انتخابات" كلیدواژه مشترك جریان فتنه و اصلاحات
 
یکی از کلیدواژه‌هایی که جریان فتنه و اصلاحات از هم‌اکنون، به دنبال طرح آن هستند ابراز تردید در سلامت انتخابات آتی است كه از آن به "سلامت انتخابات" تعبیر می‌كنند. این خط القایی، علاوه بر اینکه تلاش دارد جریان های فتنه و اصلاحات را در دایره‌ی مظلومیت قرار دهد، از دیگر سو، می‌کوشد نتیجه‌ی انتخابات و شکست خود را از هم‌اکنون معلول مهندسی آرا بداند. 


علاوه بر اینکه در صورت مهیا بودن شرایط، می‌تواند به نوعی همچون انتخابات ۸۸، به فشار اجتماعی از سوی بدنه‌ی اجتماعی فتنه منتهی شود؛ اما با این حال مسئله پیش شرط‌های حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات نیز که در ماه‌های اخیر دائماً از سوی چهره‌های اصلاح‌طلب تکرار می‌شود نیز یک تئاتر سیاسی بیشتر نیست، تئاتری که اگرچه از اوایل سال گذشته تلاش فراوانی از سوی آنها برای اکران موفق آن صورت گرفت اما اِماره‌ها و استدلال‌های فرضیه "پیش‌شرط‌های حضور اصلاح‌طلبان" تا آن اندازه مضحک و دست‌خورده بود که هیچکس به آنها توجهی نكرد. 
سخنان عوامل فتنه و انحراف درحالی این روزها بیان می‌شود كه افكار عمومی گوش شنوای آنان نیست و به نوعی تیرهایشان به سنگ خورده است. این حاشیه ها كه از چند ماه گذشته آغاز شده است آنچنان بود كه رهبر معظم انقلاب نیز در اجتماع هزاران نفری بسیجیان خراسان شمالی فرمود: "سلامت انتخابات مسئله اساسی و مهمی است، البته فرض ما بر این است که مسئولین کشور مراقب هستند و انتخابات ما سالم است اما مراقبت‌های گوناگون از جهات مختلف باید انجام بگیرد". 
ایشان در دیدار با مردم قم نیز در ۱۹ دی امسال فرمودند: "آن کسانى که ممکن است از سر دلسوزى، راجع به انتخابات یک توصیه‌هاى عمومى بکنند که آقا انتخابات اینجورى باشد، آنجورى نباشد، حواسشان باشد به این مقصود دشمن کمک نکنند؛ مردم را از انتخابات مأیوس نکنند، هى نگویند انتخابات باید آزاد باشد. خب، معلوم است که انتخابات باید آزاد باشد. ما از اول انقلاب تا حالا سى و چند تا انتخابات داشته‌ایم؛ کدامش آزاد نبوده است؟ در کدام کشور دیگر، انتخابات از آنچه که در ایران میگذرد، آزادتر است؟ کجا صلاحیتها ملاحظه نمیشود، که اینجا روى این مسائل هى تکیه بکنند، هى تکیه بکنند، هى بگویند، هى تکرار کنند و یواش یواش این ذهنیت را به خیال خودشان در مردم به وجود بیاورند که خب، این انتخابات فایده‌اى ندارد؟ این یکى از خواسته‌هاى دشمن است. آن کسانى که در داخل، این حرفها را میزنند، ممکن است غفلت کنند. من میگویم غفلت نکنید، حواستان باشد، کار شما جدول مورد نظر دشمن را پر نکند؛ مقصود او را تکمیل و تتمیم نکند. این یکى از راه‌هاى از شور و هیجان انداختنِ انتخابات است. 

به نظر می‌رسد با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری کسانی که سعی می کنند با قرائتی نو و تازه، از واژه "انتخابات آزاد" بهره ببرند؛ به دنبال تطهیر فتنه گران ۸۸ هستند؛ كلید واژه"سلامت انتخابات" نیز این روزها دستاویزی برای عوامل فتنه و اصلاحات شده به طوری كه به اندازه‌ای برهان و استدلال ساده در اذهان مردم ایران است كه تنها نشانه ای از متوهمانه بودن این تئوری است؛ با این حال معلوم نیست چرا برخی مسئولان با اظهارنظرهایشان هنوز از وجود دشمن در کلام و سیره خود ابراز نا آگاهی می کنند، و چرا هنوز دچار بی بصیرتی هستند؟! 


جوان